Informace k návratu žáků do škol od 12. 4. 2021

Návrat žáků do škol

Vážení rodiče,

od 12. 4. 2021 dochází k postupnému návratu žáků do škol. Posíláme informace, jak bude probíhat testování a výuka žáků. Jedná se o rotační výuku (týden prezenční výuka ve škole, týden distanční online výuka z domova).

Nástup do školy:

od 12. 4. 2021 – půjdou do školy žáci 1., 4. a 5. ročníku

od 19. 4. 2021 – půjdou do školy žáci 2. a 3. ročníku

V příloze posíláme rozvrh hodin, který bude platný vždy pro prezenční výuku. Pro distanční výuku platí rozvrh, který je již nastavený.

Příchod žáků do školy nejpozději v 7.20 hod., jelikož v tuto dobu bude začínat testování žáků, které trvá 15 minut. Pokud se žák zpozdí, bude muset vyčkat na výsledek testu, a tím pádem přijde i pozdě do vyučování.

Testování žáků:

1. třída – pondělí a středa

2. a 3. třída – pondělí a čtvrtek

4. a 5. třída – pondělí a čtvrtek

Při testování se jedná o výtěr z nosu, který si děti budou provádět samostatně, případně je povolena pomoc rodičů. Výtěrová tyčinka je obyčejná vatová tyčinka, která není napuštěna žádnou látkou. Podrobnější informace, jak bude probíhat testování žáků, naleznete zde: https://testovani.edu.cz/

Rodičům bude vstup do budovy povolen pouze za účelem pomoci při testování svých dětí. Je třeba, aby měl rodič respirátor třídy FFP2!! Žáci musí mít po dobu pobytu ve škole chirurgickou roušku (nikoli látkovou). Rouška se musí každý den vyměnit. Pokud půjdou žáci do družiny, je třeba mít roušky dvě (jednu na dopolední vyučování, druhou si vymění na odpolední pobyt v družině). Případné změny v docházce do školní družiny, prosím napište do deníčku.

Dítě, které přijde do školy s příznaky respiračního onemocnění, nebude testováno a budou kontaktováni rodiče, aby si dítě vyzvedli. Stejný postup bude i v případě pozitivního antigenního testu žáka.

V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na třídní učitelku.

Děkujeme za spolupráci